Yükleniyor...

Adrasan - Antalya

Toplam 22726 defa ziyaret edildi
12 Ay
Adrasan Koyu, Çavuşköy, Kumluca / Antalya

Kategori

Etiket Bulutu

Adrasan (Çavuşköy), Antalya'ya 75 km mesafede bulunan küçük, doğal bir tatil beldemiz. Musa dağının eteklerinde 2km'lik plajı ve masmavi denizi ile özellikle yabancı turistlerin favori bölgelerinden. Masmavi denizi ve benzersiz güzellikteki ormanlık alanlarıyla tarihi Helenistik Çağ’a dek uzanan belde Akdeniz’in Patara, Letoon, Olimpos gibi antik bölgelerine yakınlığı ile de avantajlı bir konuma sahip.

Denizi sığ ve kumluk olduğundan, çocuklu ailelerin tercih ettiği bir özelliğe sahip. Sörf ve su kayağı gibi aktiviteleri için de uygun olan Adrasan Koyu’nun, 25 m olan sualtı görüş mesafesi ise, su altı dünyasını keşfetmek isteyenler için birebir.

Bölgeye ulaşım için Antalya'dan Finike, Kaş, Fethiye yönüne giden minibüsler ile Adrasan sapağına kadar gidebilir, daha sonra Adrasan minibüslerini kullanabilirsiniz. Araç kiralar veya kendi aracınızla gitmek isterseniz; aşağıda bulunan haritamızda yol tarifi butonuna tıklayarak beldeye ulaşabilirsiniz.

Bölgede pek çok aktivite imkanı bulunmakta, ayrıca çevredeki tarihi ören yerlerive çıralı, olimpos beldeleri gezi için alternatifler arasında. Bizim tavsiyemiz eğer kendi aracınız ile seyahat etmiyorsanız ve imkanınız dahilinde ise Antalya'dan araç kiralamanız olacaktır. Bu sayede bölgenin tüm güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Ancak isteğiniz tam bir sakinlik ve dinlence ise Adrasan'da hiçbir araca ihtiyacınız olmayacaktır. Denizi, doğallığı, sakinliği ve çevrede bulunan küçük işletmeler size istediğiniz tatili sağlamaya yetecektir.

Çevrede Ne Yapsak

Çevrede Nerede Kalsak

Çevrede Ne Yesek

Sokak Görünümü

Fotoğraflar

Soru Sor